top of page

KURS na ArchitekturĘ

Celem zajęć jest przygotowanie do egzaminów wstępnych przeprowadzanych przez wyższe uczelnie - szczególnie przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej. Ocena z egzaminu rysunkowego często stanowi aż 2/3 kryterium przyjęcia na wielu wydziałach architektury w Polsce. Stąd kandydaci mają do czynienia z dużym obszarem wiedzy i doświadczenia, których nie mogą zdobyć na zajęciach programowych w liceum czy technikum, a których poznanie jest niezbędne do zdania egzaminu rysunkowego.

program 

Proces nauczania obejmowany przez nasz kurs rysunku bazuje na autorskim programie. Jego podstawa oparta jest o wymagania egzaminów wstępnych na Wydziały Architektury wyższych uczelni. Program zajęć zawiera kompleksowe opracowanie dziedzin rysunku architektonicznego, podstawowe wiadomości z historii architektury klasycznej i współczesnej oraz zajęcia z technik barwnych, rysunek postaci oraz ćwiczenia z kompozycji przestrzennych.

Zajęcia

Prowadzone z indywidualnym podejściem do kursanta w grupach 10-20 osobowych, w luźnej atmosferze z muzyką. W porze wiosennej organizujemy zajęcia w plenerze oraz wyjazdy do miejsc ciekawych pod względem architektonicznym i rysunkowym.

PROGRAM KURSU OBEJMUJE:

 • Rysunek architektoniczny

 • Konstrukcję perspektywy na poziomie zaawansowanym

 • Wstęp do projektowania architektonicznego

 • Podstawy historii architektury

 • Rysunek postaci

 • Rysunek zieleni

 • Rysunek z natury oraz z wyobraźni

 • Kompozycje przestrzenne

 • Podstawy teorii koloru

 • Podstawy zagadnień związanych z urbanistyką

 • Konsultacje indywidualne

 • Przeglądy prac

 • Warsztaty w plenerze

metody nauczania

Pozwalamy kursantom na rozwijanie własnych stylów rysunku w oparciu o jego właściwe zasady. Nie narzucamy gotowych sposobów kładzenia kreski czy określonego zestawu "jedynych słusznych form architektonicznych". Pokazujemy szeroki przekrój technik i możliwości oraz zasady, dzięki którym niezależnie od stylu będzie możliwe osiągnięcie znakomitego wyniku.
Uważamy, że lekcje indywidualne mają wiele pozytywnych aspektów, jednak w przypadku nauki rysunku, zajęcia w grupie mają ich więcej. Pozwalają kursantom na dzielenie się pomysłami i doświadczeniami i przede wszystkim na porównanie swojej pracy z lepszą pracą kolegi czy koleżanki, obserwację i wyciąganie własnych wniosków.
Jako młodzi architekci, którzy niedawno opuścili mury uczelni architektonicznej, mamy aktualny obraz wymogów egzaminacyjnych. Jednocześnie posiadamy już bogate doświadczenie dydaktyczne w dziedzinie nauki rysunku. Od ośmiu lat edukujemy, gromadzimy i analizujemy informacje dotyczące zdawalności rysunków - opinie osób prowadzących egzamin rysunkowy oraz uczestników na różnych uczelniach. Pozwoliło nam to na wypracowanie swego rodzaju "know how" egzaminu wstępnego dla danej uczelni. Kursanci zdobędą wiedzę jak postępować aby zwiększyć swoją szansę na pozytywną ocenę z egzaminu rysunkowego w zależności od preferowanego wydziału architektury, gdzie będą ubiegali się o przyjęcie na studia.

Kurs na Wnętrza
kurs na architekurę wnętrz

KURS na ArchitekturĘ

Wnętrz

Kurs przygotowuje do egzaminów wstępnych na kierunek Architektura Wnętrz na wydziały politechniczne oraz Akademie Sztuk Pięknych w całej Polsce. Zajęcia łączą w sobie zaawansowany program - nauka malarstwa i rysunku architektonicznego, prowadzona przez instruktorów - architektów oraz artystów malarzy.

Nasz program zbudowany jest kompleksowo co zapewnia pełne przygotowanie do wieloetapowego egzaminu oraz stworzenie teczki prac rysunkowych i malarskich potrzebnej przy rekrutacji na studia. Ponadto w naszych zajęciach biorą również udział specjaliści z dziedziny grafiki, sztuk użytkowych i designu, którzy wzbogacą umiejętności i pomogą stworzyć oryginalną i wybijającą się teczkę.

Podejście programowe jest indywidualne, a tok nauczania podporządkowany pod wymagania wybranej uczelni.

Zajęcia odbywają się w grupach 5-15 osobowych, w luźnej atmosferze z muzyką. W porze wiosennej organizujemy zajęcia w plenerze oraz wyjazdy do miejsc ciekawych pod względem architektonicznym i rysunkowym.

bottom of page