top of page
logo_export_białe.png

Z

espół Studio pod Żaglami tworzą ludzie o wielowektorowych umiejętnościach, których łączy wspólna żeglarska pasja i duch artystyczny. W skład czynnej załogi każdego rejsu wchodzą: kapitan, sternik, ochmistrz - wśród których część stanowi jednocześnie kadrę instruktorską warsztatów. Rejsy odbywają się w różnym składzie osobowym w zależności od programu i tematyki wydarzenia.

avatar000.jpg

KRZYSZTOF JUROSZEK

Pomysłodawca projektu, współzałożyciel Rysunek Studio, architekt. Zamiłowanie do żeglarstwa rozwija od prawie 10 lat, przeznaczając każdą wolną chwilę na realizację pasji i prowadzenie kolejnych rejsów. Od 2017 roku pełni funkcję kapitana jachtowych jednostek morskich. Podczas wypraw Studio, prowadzi warsztaty

z historii architektury, rysunku i podstaw malarstwa.

Kapitan / Instruktor

PZŻ: Jachtowy sternik morski (2017), RYA: Day Skipper (2017),

RYA: SRC (2017), STCW (2020)

PATENTY:

biela_avatar2.jpg

TOMASZ BIELA

Tomasz posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu rejsów morskich na jachtach jednokadłubowych i katamaranach. Od ponad 30 lat pełni funkcję szkoleniowca adeptów żeglarstwa oraz kapitana rejsów załogowych i komercyjnych - głównie na akwenach basenu Morza Śródziemnego.

Kapitan / Sternik

PZŻ: Jachtowy sternik morski (2013), PZŻ: Instruktor Żeglarstwa (1992), UKF (2005)

RYA: SRC (2005), STCW (2013), PZMWiNW: Motorowodny sternik morski (2013)

PATENTY:

avatar_simply.jpg

Grzegorz Niemczyk

Od 2015 roku czynny uczestnik w polskim żeglarstwie startujący podczas licznych regat oraz działający jako członek techniczny i organizator. Opiekun jachtów regatowych i bosman. Instruktor żeglarstwa. Instruktor sportów zimowych. Grzegorz jest osobą o pogodnym usposobieniu, wielkiej cierpliwości i znakomitej umiejętności do przekazywania swojej szerokiej wiedzy o żeglarstwie.

Bosman / Sternik

PZŻ: Jachtowy sternik morski (2019), SRC (2019)

PATENTY:

marcin jankowski.jpg

Marcin Jankowski

Fotograf i podróżnik. Od ponad 10 lat prowadzi własne Inne Studio - tworząc fotografie pełne spontaniczności, zmysłowości i kreatywnej zabawy światłem. Jego główne pola działania to fotografia portretowa, rodzinna, akt i fotografia ślubna, a prace można określić mianem fotografii dla wymagających. Marcin prowadzi warsztaty z fotografii plenerowej, postaci i krajobrazu podczas rejsów Studio pod Żaglami.

Żeglarz / Instruktor fotografii

PZŻ: Żeglarz jachtowy (2019)

PATENTY:

sobania_av.jpg

Aleksandra Sobania

Ola to osoba wszechstronna. Artystka, absolwentka szkoły plastycznej. Opiekun medyczny. Kucharz.

Pływa po wodach całego świata od 12 lat. W ubiegłym roku przepłynęła Pacyfik na pokładzie Daru Młodzieży. Obecnie pracuje jako załogantka statków handlowych. W Studio dba o komfort uczestników i prawidłowe działanie części hotelowej katamaranu. Pełni funkcję szefa jachtowej kuchni.

Ochmistrz / Cook

PZŻ: Żeglarz jachtowy (2015), PZŻ: Sternik motorowodny (2015),

Ratownik KPP (2016), Ship Security Awareness (2018), STCW (2018)

PATENTY:

bottom of page