S

tudio pod Żaglami to nowy projekt szkoły Rysunek Studio - to cykliczne ekspedycje artystyczne, których zadaniem jest podróż do najbardziej magnetyzujących plenerów fotograficznych, rysunkowych i malarskich.

Podczas tygodniowego rejsu morskiego, zamieniamy katamaran żaglowy w jedyne pływające studio artystyczne na świecie. Rejsy mają swoje trasy wśród wysp i wybrzeży Chorwacji i Grecji a warsztaty w specjalnie wybranych miejscach, bogatych w spektakularne pejzaże, mnogość architektury klasycznej i zabytki antyku. Cel - doświadczenie całej palety unikalnych scenerii gdzie możliwe jest podejmowanie pracy twórczej na żywo i czerpanie inspiracji na przyszłość.

Na przystankach rejsu członkowie załogi prowadzą warsztaty z określonej gałęzi sztuk wizualnych, odpowiedniej dla programu i charakteru każdego rejsu.

Nasz Projekt jest obecnie w ostatniej fazie programowania - oznacza to, że wciąż jeszcze można przyczynić się do powstawania Studio pod Żaglami uczestnicząc w niekomerycjnych rejsach pilotażowych, na zasadach non-profit.

  • Facebook