logo_export_białe.png

MAJ

GRecja

rejsy PILOTARZOWE non-profit 

MAJ 2019 

terminy: 11-18 V, 18-25 V 

ANTYCZNA

W maju Studio pod Żaglami przeciera szlaki Zatoki Sarońskiej. Przez

sąsiedztwo z Atenami to jeden z najbardziej dostępnych i jednocześnie ciekawych akwenów Grecji. Różnorodność zatoki i stosunkowo niewielkie odległości sprawiają, że podczas tygodniowego rejsu można bez pośpiechu zaznać uroków wielu wyjątkowych miejsc i codziennie odbywać kilkugodzinne warsztaty w każdym z nich. Trasa rejsu zbudowana jest tak aby dotrzeć do najbardziej atrakcyjnych scenerii i prawdziwych zabytków antycznej greckiej architektury, z których wiele do dziś zachowało swój monumentalny wymiar.

Ekspedycja będzie odbywać się na pokładzie katamaranu żaglowego mieszczącego 10 osób (3 osoby czynnej załogi + 7 miejsc), codziennie żeglując i odkrywając nowe miejsca pleneru.

DLA KOGO?

Rejs pilotażowy przeznaczony dla artystów i amatorów, zainteresowanych rozwojem swoich pasji i wizji w malarstwie plenerowym i rysunku perspektywicznym. Plener o charakterze ogólnorozwojowym - warsztaty będą prowadzone z technik rysunku architektonicznego oraz podstawowych technik malarskich. Artyści pragnący realizować swoje wizje w dziedzinie fotografii mogą również wziąć udział w rejsie.

AEGINA

ATENY

ALIMOS

AEGINA

 ZATOKA

SAROŃSKA

Sounion

POROS

HYDRA

Harmonogram:

REJS I  - 8-15 MAJA 

REJS II - 15-22 MAJA

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia:

Trasa:

ATENY - AEGINA - POROS

-HYDRA - SOUNION - ATENY

Koszty:

Podróż (miejsce w kajucie A / B) - 800 €

Podróż (kajuta studencka C) - 650 €

Przelot i dojazd z/do Polski nie został ujęty w kosztach.

ATENY - MARINA ALIMOS

Rodzaj jachtu: katamaran Lagoon 400 S2

Załoga:

Rejs I: Krzysztof Juroszek, Tomasz Biela, Aleksandra Sobania

Rejs II: Krzysztof Juroszek, Grzegorz Niemczyk, Aleksandra Sobania

Rejs non-profit:

Brak opłat warsztatowych / opłat za organizację rejsu.

lagoon

KATAMARAN

400 S2

Katamaran żaglowy to łódź, która podczas rejsu staje się dla uczestników domem, pracownią i środkiem transportu. Jednostka posiada wyposażenie pozwalające na komfortowe funkcjonowanie 10-osobowej załogi w trakcie kilku dniowych podróży morskich między portami. W porównaniu z jachtami jednokadłubowymi, katamarany zapewniają większą wygodę w każdym względzie - przez znacznie większą przestrzeń jaką dają na pokładzie i dzięki mniej odczuwalnym przechyłom podczas żeglugi. Katamarany to szybkie jachty pozwalające na dokonywanie przelotów między miejscami pleneru w krótkim czasie. Głównym napędem jednostki są żagle umożliwiające ciche pływanie i przyjemne spędzanie czasu podczas rejsu.

Lagoon 400 S2 to 12-metrowy statek zapewniający bardzo komfortowe warunki hotelowe jak na standardy żeglarskie. 4 kajuty dwuosobowe z łazienkami, 2 kajuty jedynki o mniejszym standardzie, salon wewnętrzny z aneksem kuchennym (mesa) oraz salon zewnętrzny. Mesa pozostaje nieobsadzona załogą podczas rejsów Studio.

życie podczas rejsu

Rejsy Studio pod Żaglami planujemy tak aby jak największą ilość czasu przeznaczyć na aktywność twórczą. Żegluga odbywa się zazwyczaj raz w ciągu dnia, przez kilka godzin porannych i należy do zadań sterników.
O zaopatrzenie i potrzeby żywieniowe całej załogi dba ochmistrz pełniąca jednocześnie funkcję szefa kuchni. Na jachcie zaplanowane są codzienne śniadania; obiady i kolacje realizowane są w zależności od potrzeb i preferencji załogi względem możliwości stołowania się w restauracjach na trasie rejsu. Poza aktywnościami żeglarskimi i artystycznymi, nasza wyprawa odwiedzi porty i miejsca atrakcyjne turystycznie, co będzie źródłem rozrywek i okazji by miło spędzić czas smakując uroków życia w wyspiarskim klimacie Grecji.

Rozkład kabin

NAJEDŹ KURSOREM

0.png
1b.png

  kajuta A

  • 2 miejsca

  • 1 koja duża

  • łazienka w kajucie

kajuta załogi

RYSUNEK STUDIO

2.png

  kajuty B

  • 2 miejsca

  • 2 koje przedzielone

  • łazienka w kajucie

3.png

  kajuta studencka C

  • 1 miejsce

  • wejście od pokładu

  • łazienka współdzielona

kajuta załogi

RYSUNEK STUDIO

4.png

SALON

WEWNĘTRZNY

część wspólna

SALON

ZEWNĘTRZNY

część wspólna

REJS I  

9-16 MAJA 

A
A
B
B
B
B
C
A
A
B
B
B
B
C

REJS II  

16-23 MAJA 

miejsce wolne

miejsce zajęte

miejsce załogi

KONTAKT

Chcesz wziąć udział w rejsie - zapraszamy do kontaktu!

Prosimy o użycie poniższego formularza lub kontakt pod numerem telefonu: +48 793 54 33 68

Osobom zainteresowanym prześlemy pełną notę informacyjną oraz program.